Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Septimo Sentido Verdejo

Septimo Sentido Verdejo

Çmimi normal Lek 1,200 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2022

 Rajoni: Castilla, Spain

 Rrushi: Verdejo

 Volumi i alkolit: 12%

 Temperatura e servires: 10 - 12 °C

Degustimi: Septimo Sentido Verdejo ne ngjyre te verdhë te zbehtë me reflektime të gjelbërta. Aromat e frutave si banane, pjeshkë kombinohen në hundë me nuanca balsamike dhe minerale, si edhe nota agrumesh. Harmoni dhe qëndrueshmëri në shije, me aciditet të freskët dhe përfundim të këndshëm.

Shikoni detajet e plota