Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Vale d. Maria Rufo Douro Red

Vale d. Maria Rufo Douro Red

Çmimi normal Lek 1,600 ALL
Çmimi normal Lek 2,200 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: Touriga Franca, Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per mishin e kuq, rosto viçi dhe mish të pjekur në skarë.

   Çmimet: Decanter Asia Wine Awards 2020 Silver Medal.

Degustimi: Me një ngjyrë të errët dhe të kuqe, kjo është një red blend i pasur me fruta. Qershitë, kumbullat, erëzat dhe disa nota balsamike nga plakja e lisit dalin në pah nga aromat në gotë. Në gojë, shpall veten si një verë e kuqe e rrumbullakët, e strukturuar mirë, duke dhënë freskinë e duhur. Shija e verës qëndron gjatë në qiellëz, aq sa për të kërkuar një gllënjkë tjetër.

*Vjetëruar 6 muaj në fuci franceze lisi*

Shikoni detajet e plota