Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Vidigal Box - x6 shishe Porta 6 Red

Vidigal Box - x6 shishe Porta 6 Red

Çmimi normal Lek 8,200 ALL
Çmimi normal Lek 9,000 ALL Çmimi me zbritje Lek 8,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Brënda kutisë do të gjeni:

6x Vidigal Porta 6 Red

 

***

   Viti 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 50% Aragonez, 40% Castelão and 10% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per pasta, apo pjata te dyta me përmbajtje mishi viçi dhe pulë.

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2018.

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi: Kjo verë përmban aroma të ngrohta të frutave të pyllit të kombinuara me aroma lule manushaqe dhe erëzash. Në qiellzë është elastike me taninet mesatare që sigurojnë nje strukturë të mirë dhe gjatësi të shijes në fund të gojës. Aciditeti i lartë, me trup të plotë.

Një verë për t’u shijuar me miqtë.

Shikoni detajet e plota