Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Vidigal Brutalis Red 2018

Vidigal Brutalis Red 2018

Çmimi normal Lek 7,000 ALL
Çmimi normal Lek 0 ALL Çmimi me zbritje Lek 7,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 80% Alicante Bouschet and 20% Cabernet Sauvignon

  Volumi i alkolit: 15%

  Temperatura e servires: 15 - 18°C

  Çmimet:  17,5 points in Vinho Grandes Escolhas; Gold medal Mundus Vini.

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në skarë.

 *Mund të vjetërohet deri në 10 vite*

Degustimi: Verë mjaft pikante me nuanca të freskëta kedri, gjethe duhani, fara qershie dhe prani e dukshme e çokollatës së zezë. E fuqishme në formë dhe strukturë, me një përfundim pikant dhe afatgjatë, ku tymi dhe erëzat nga fuçitë e lisit ndërlidhen.

Shikoni detajet e plota