Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Porta 6 Branco - Vidigal

Porta 6 Branco - Vidigal

Çmimi normal Lek 1,500 ALL
Çmimi normal Lek 1,700 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: Lisbonë, Portugali

 Rrushi: 25% Arinto, 25% Viosinho, 25% Viognier 25% Chardonnay

 Volumi i alkolit: 13%

 Temperatura e servires: 11 - 13°C

 Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për pjata peshku, fruta deti, perime, pasta dhe mish të bardhë.

  Çmimet: Mundus Vini - Silver 2018.

DegustimiPorta 6 Branco, karakterizohet nga një ngjyrë të verdhë intensive dhe aromë te këndshme të freskët me fruta tropikale si fruti pasionit dhe agrumet. Në gojë është e rrumbullakët me një fund të freskët. Eshtë një përbërje argëtuese e varieteteve të rrushit Portugez dhe Francez. Rrushi rritet në vreshta me tokë gëlqerore duke shijuar kushte klimatike ideale për të fituar sasinë e duhur të aciditetit dhe sheqerit.

Shikoni detajet e plota