Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Porta 6 Tinto - Vidigal

Porta 6 Tinto - Vidigal

Çmimi normal Lek 1,500 ALL
Çmimi normal Lek 1,700 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 50% Aragonez, 40% Castelão,10% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per pasta, apo pjata te dyta te viçi dhe pulë.

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2018.

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet.

Degustimi: Kjo verë përmban aroma të ngrohta të frutave të pyllit të kombinuara me aroma manushaqe dhe erëzash. Në qiellzë është elastike me tanina mesatare që sigurojnë nje strukturë të mirë dhe gjatësi të shijes në fund të gojës. Aciditet të lartë dhe trup të plotë. 

 Një verë për t’u shijuar me miqtë.

Shikoni detajet e plota