Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Porta 6 Reserva - Vidigal

Porta 6 Reserva - Vidigal

Çmimi normal Lek 2,300 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,300 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2017

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 40% Cabernet Sauvignon, 40% Syrah and 20% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për të gjitha llojet e mishrave, sidomos mishra të kuq në grill dhe pastave me salca te kuqe.

 *Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet.

Degustimi: Vidigal Porta 6 Reserve, karakterizohet nga një ngjyrë e errët rubini, si dhe aroma intense të frutave të pyllit, erëzave dhe çokollatës. Në gojë ndihen frutat, struktura e konsiderueshme, e butë dhe e freskët me një fund të këndshëm dhe të qëndrueshëm.

Shikoni detajet e plota