Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Porta 6 Rosé - Vidigal

Porta 6 Rosé - Vidigal

Çmimi normal Lek 1,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2019

 Rajoni: Lisbonë, Portugali

 Rrushi: 60% Castelão, 20% Tinta Roriz, 20% Syrah

 Volumi i alkolit: 12.5%

 Temperatura e servires: 8 - 10°C

 Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për kombinimin  me pjata peshku, fruta deti, pasta ose mishin e  bardhë.

 Çmimet: Mundus Vini - Silver 2019.

*Sugjerohet të ftohet rreth 15-20 minuta përpara se të shërbehet.

Degustimi: Roze e lehtë dhe e freskët që shpërthen me aromat e frutave të manave të verës me një shije fundore të lezetshme e të thatë. Kjo Roze ka ngjyrë rozë të zbehtë të salmonit. Ka aroma luleshtrydhe, agrume dhe shënime lulesh me aromë të manave të kuqe. Një stil freskues, i thatë, me aciditet të mesëm.

Shikoni detajet e plota