Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Porta 6 Sparkling Brut - Vidigal

Porta 6 Sparkling Brut - Vidigal

Çmimi normal Lek 1,600 ALL
Çmimi normal Lek 1,700 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Lisbonë, Portugali

  Rrushi: 70% Arinto, 25% Fernão Pires and 5% Chardonnay

  Volumi i alkolit: 12%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

  Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për antipasta, tapas, pasta, peshk dhe perime.

Degustimi: Vidigal Porta 6 Sparkling Brut është një verë me bulza komplekse dhe fine. Shumë e freskët me aroma të agrumeve, arrave dhe erëzave.

Shikoni detajet e plota