Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Villa Alvor Alicante Bouschet

Villa Alvor Alicante Bouschet

Çmimi normal Lek 2,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: 100% Alicante Bouschet

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per mish rosto viçi dhe mish të bardhë.

   Çmimet: Gold Quality Seal (Association of Sommeliers of Portugal) (2018 harvest).

Degustimi: Një qasje e pazakontë ndaj Alicante Bouschet, e cila, në territorin e Algarve, shpreh një teksturë prej kadifeje dhe me lëng të plotë. Shumëllojshmëria gjen delikatesën e saj maksimale në këtë territor. Aromat e këndshme të qershisë dhe kumbullës së zezë janë të mbështjellë nga një tym i butë dhe i ëmbël. I gjithë origjinaliteti i Algarve në një verë të kuqe nga Villa Alvor.

Shikoni detajet e plota