Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Villa Alvor Domus Branco

Villa Alvor Domus Branco

Çmimi normal Lek 3,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: Verdelho & Sauvignon Blanc

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 10 - 13°C

  Çiftimi i ushqimit: Oriz molusqesh | thëllëzë me molusqe.

   Çmimet: 90pts Wine Enthusiast (harvest 2019) | 92pts James Suckling (2018 Harvest) | Gold Medal – Berliner Wein Trophy 2019 (harvest 2018).

Degustimi: Villa Alvor Domus Branco është një verë e bardhë e fuqishme që dominon shqisat. Ju lejon të ndjeni pastërtinë aromatike të varieteteve Verdelho dhe Sauvignon Blanc, të cilat fitojnë një shprehje të veçantë për shkak të karakteristikave të terroirit Algarve dhe procesit të prodhimit të verës, i cili përfshin 4 muaj vjetrim në fuçi lisi dhe 3 muaj të tjerë në shishe. Është një verë Algarve, e përkryer për t'u ndarë në raste të veçanta.

Shikoni detajet e plota