Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Villa Alvor Moscatel-Galego-Roxo Rosé

Villa Alvor Moscatel-Galego-Roxo Rosé

Çmimi normal Lek 2,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: 100% Moscatel Galego Roxo

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

  Çiftimi i ushqimit: Asparagus me salcë gjalpi.

   Çmimet: James Suckling 92 pikë.

Degustimi: Verë unike Moscatel Galego Roxo në terroirin e Algarve. Karakteristikat e varietetit theksohen në një mënyrë të veçantë dhe të paeksploruara në këtë verë Algarve, ku aromat e shijshme të manave të kuqe bashkëjetojnë në harmoni me notat minerale, pothuajse prej dheu që kulmojnë në një teksturë prej kadifeje. Një verë Moscatel nga Villa Alvor që nuk lë askënd indiferent.

Shikoni detajet e plota