Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Villa Alvor Negra Mole

Villa Alvor Negra Mole

Çmimi normal Lek 2,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: 100% Negra Mole

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Tuna Carpaccio | pjatat me oktapod.

   Çmimet: Gold Medal – XIII Algarve Wine Contest (harvest 2019) | Gold Quality Seal (Association of Sommeliers of Portugal) (harvest 2019).

Degustimi: Një nderim për këtë varietet autokton rrushi algarvian, i cili gjeti shprehjen e tij më ikonike në këtë terroir. Në këtë verë përdoren vetëm rrushi më i mirë Negra-Mole. Këto macerohen për 4 ditë, të ndjekura nga pompimi manual për 10 ditë. Tekstura e mëndafshtë e verës dhe integrimi i përsosur i aromave janë rezultat i një plakjeje 8-mujore në fuçi lisi francez, e ndjekur nga një vjetrim 4-mujor në shishe.

Shikoni detajet e plota