Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Villa Alvor Sauvignon Blanc

Villa Alvor Sauvignon Blanc

Çmimi normal Lek 2,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: 100% Sauvignon Blanc

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

  Çiftimi i ushqimit: Sushi dhe tempura | Peshk ne zgare.

   Çmimet: 16.5 Paixão Pelo Vinho (Ed Anniversary 2019) – harvest 2018.

Degustimi: Veçantia e një Sauvignon Blanc në terroirin e Algarve, në ish-Quinta do Morgado da Torre. Pastërtia e varietetit theksohet çuditërisht në këtë verë Algarve: e tepruar, por delikate. Aromat intensive të grejpfrutit të pjekur dhe frutave të pasionit dhe luleve të manaferrës zbulohen butësisht në shije. I gjithë origjinaliteti i Algarve në një verë të bardhë nga Villa Alvor.

Shikoni detajet e plota