Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Villa Alvor White

Villa Alvor White

Çmimi normal Lek 1,900 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,900 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: Arinto, Sauvignon Blanc

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 12 - 14°C

  Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për pjata peshku, fruta deti, perime, pasta ose mish të bardhë.

   Çmimet: 16 pikë ne Vinho Grandes Escolhas.

90 pikë, Wine Enthusiast.

Degustimi: Një përzierje e varieteteve më të mira të rrushit të bardhë e rajonit që pasqyron terroirin e Algarve të binjakëzuar me tokat gëlqerore dhe detare. Një verë elegante që sjell kujtime të detit të kripur dhe që kënaq çdo notë freskuese me frutat tropikale.

 *Të ruhet në një temperaturë 15° dhe të shërbehet në temperaturën 10°-12°

Shikoni detajet e plota