Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Vinhas do Sabor Superior Branco - Quinta Vale D. Maria

Vinhas do Sabor Superior Branco - Quinta Vale D. Maria

Çmimi normal Lek 3,800 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2020

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: Viosinho, Rabigato, Arinto

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

   Çmimet:  91 pike – Wine Enthusiast | 91 pike – James Suckling | 16,5 pike – Revista de Vinhos.

  Çiftimi i ushqimit: Patëllxhan i mbushur me djathë dhe kërpudha të egra | Rosë e pjekur.

Degustimi: Vinhas do Sabor Superior Branco, Nga nën-rajon i Douro në Douro Superior. Vreshta të përzgjedhura në Douro Superior për të krijuar këtë verë me një karakter të freskët, agrume dhe dendësi karakteristike për këtë nën-rajon të Douro. Një verë që ndërthur freskinë dhe strukturën.

Shikoni detajet e plota