Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Vinhas do Sabor Superior Tinto - Quinta Vale D. Maria

Vinhas do Sabor Superior Tinto - Quinta Vale D. Maria

Çmimi normal Lek 3,600 ALL
Çmimi normal Lek 4,500 ALL Çmimi me zbritje Lek 3,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2017

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz, Alicante Bouschet, Baga

  Volumi i alkolit: 14.0%

  Temperatura e servires: 16/18°C

   Çmimet:  Gold - Vinho Grandes Escolhas

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për tu shoqëruar me mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në skarë.

 *Mund të ruhet shtrirë në temperaturë  °C 15Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi: Vinhas do Sabor Superior Tinto, kNjë verë shumë elegante dhe një shumë e freskët, me ngjyrë të mirë, vjollcë, të kuqe të errët dhe vjollcë, me një përqendrim të mirë të aromave të pjekura të frutave të kuqe të errët, qershi dhe kumbulla të zeza dhe aromë të butë aromatike dhe frutore. Bilanci dhe aciditeti i shkëlqyeshëm, intensiv dhe i butë, me finesë dhe elegancë.

Shikoni detajet e plota