VINTER'S CHARDONNAY RESERVE -  KENDALL JACKSON
VINTER'S CHARDONNAY RESERVE -  KENDALL JACKSON
  • Load image into Gallery viewer, VINTER'S CHARDONNAY RESERVE -  KENDALL JACKSON
  • Load image into Gallery viewer, VINTER'S CHARDONNAY RESERVE -  KENDALL JACKSON

VINTER'S CHARDONNAY RESERVE - KENDALL JACKSON

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,900
Çmimi i zbritur
Lek 3,900
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: California, SH.B.A

Rrushi: 100% Chardonay

 Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e serviries: 11 - 15°C

 Kombinimi me ushqimin: Verë ideale për aperitiv, si edhe ushqime me baze peshku te marinaur.

 Çmimet: 91 pikë Wine Enthusiast

Degustimi: Vera Chardonnay Vintner's Reserve e vitit 2018, e cila eshte vera me e rendesishme e Kendall-Jackson, eshte nje vere e mrekullueshme, komplekse dhe me aroma tropikale, agrumesh, dhe  lulesh. Gjithashtu, ne kete  Chardonnay dallohen shije te portokallit, luleve dhe mentes te cilat e bejne me te fresket e ftuese kete vere.