VINTER'S RESERVE ZINFANDEL -  KENDALL JACKSON
VINTER'S RESERVE ZINFANDEL -  KENDALL JACKSON
  • Load image into Gallery viewer, VINTER'S RESERVE ZINFANDEL -  KENDALL JACKSON
  • Load image into Gallery viewer, VINTER'S RESERVE ZINFANDEL -  KENDALL JACKSON

VINTER'S RESERVE ZINFANDEL - KENDALL JACKSON

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,400
Çmimi i zbritur
Lek 3,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Viti: 2018

 Rajoni: California, SH.B.A

Rrushi: 87% Zinfandel, 13% Petit Sirah

Volumi i alkolit: 14.5%

 Temperatura e serviries: 15 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Kjo vere eshte ideale per mishra te kuq si brinje ne barbeque.

 Çmimet: 91 pikë Wine Enthusiast 

Kjo vere eshte vjeteruar 8 muaj ne barik Francez dhe Amerikan

Degustimi: Shijet e kumbulles, reçelit te mjedres dhe manaferres mbeshteten ne tanine solide ne kete Zinfandel. Ne kete vere dallojme aromat e erezave te cilat qendrojne gjate.