Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

White - Ktima Gerovassiliou

White - Ktima Gerovassiliou

Çmimi normal Lek 2,100 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,100 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: Epanomi, Greece

 Rrushi: Assyrtiko, Malagousia

 Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e serviries: 8 - 10°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqërohet mjaft mirë me fruta deti të freskëta, mish të bardhë me salca të lehtë, pasta, sallatë greke, kuzhinë mesdhetare dhe aziatike.

Dekustimi: Ngjyrë bionde e ndritshme me nuanca jeshile, ka një hundë të veçantë me përshtypje të frutave ekzotike dhe shënime të specit jeshil, jaseminit, portokallit, pjeprit dhe limonit. Kontakti i parë me qiellzën është i përsosur, karakterizuar në përgjithësi nga pasuria, harmonia, një gjallëri e këndshme dhe një fund limoni.

Shikoni detajet e plota