YES, PLEASE OUI MERCI
YES, PLEASE OUI MERCI
  • Load image into Gallery viewer, YES, PLEASE OUI MERCI
  • Load image into Gallery viewer, YES, PLEASE OUI MERCI

YES, PLEASE OUI MERCI

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,200
Çmimi i zbritur
Lek 2,200
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Algarve, Portugali

  Rrushi: Syrah, Touriga Nacional, Aragonez

  Volumi i alkolit: 14.0%

  Temperatura e servires: 12/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për të gjitha llojet e mishrave, sidomos mishra të kuq në grill dhe pastave me salca te kuqe.

 *Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi: E bërë me Syrah, Touriga Nacional dhe Aragonez, kjo verë ka një aromë me shumë fruta të pjekura, katran dhe jamball, me nota druri të thatë. Në gojë është i gjerë, me tanine të buta, por një fund i thatë dhe aciditet mesatar. Është e shijshme dhe energjike, shumë frute, por me pak freski në fund.